Strona: VII edycja Latającego Uniwersytetu Drogowego / Katedra Dróg i Mostów

VII edycja Latającego Uniwersytetu Drogowego

2024-10-17

W dniach 9-11 października odbyły się kolejne, VII warsztaty Latającego Uniwersytetu Drogowego.
Warsztaty są okazją do spotkania z technologiami i metodami badań stosowanych we współczesnej technice drogowej.
Uczestniczą w nich studenci i pracownicy z Politechniki Gdańskiej, Lubelskiej, Rzeszowskiej, Krakowskiej, Śląskiej oraz pracownicy ośrodka badawczego Orlen Asfalt.
Gospodarzem tegorocznej edycji była Politechnika Krakowska i Oddział w Krakowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.
Warsztaty odbywały się w pomieszczeniach laboratoryjnych oraz w obszarze kampusu politechniki.
Poszczególne zespoły przygotowały warsztaty tematyczne.
Zespół Katedry Dróg i Mostów Politechniki Rzeszowskiej w składzie:
- dr hab. inż. Lesław Bichajło, kierownik Laboratorium Technologii i Inżynierii Drogowej
- dr inż Krzysztof Kołodziej,
- mgr inż. Kamil Kowalski,
przygotował warsztat pt. ""Kubizm" w drogownictwie".
Warsztaty są doskonałą okazją do wymiany wiedzy, zawiązywania przyjaźni i międzyuczelnianych zespołów naukowych.

Ubiegłoroczne warsztaty LUD-u, zorganizowane przez nasz zespół - odbyły się w Bezmiechowej, a kolejne zorganizuje Politechnika Śląska.