Strona: Prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski członkiem Rady Uczelni nowej kadencji / Katedra Dróg i Mostów

Prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski członkiem Rady Uczelni nowej kadencji

2021-01-14

17 grudnia br. Senat Politechniki Rzeszowskiej powołał członków Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej na kadencję od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2024 r. Pierwsze spotkanie władz uczelni z członkami nowo powołanej Rady Uczelni odbyło się w Sali Senatu PRz 14 stycznia br.

Przewodniczącą Rady Uczelni na kolejną kadencję została Beata Rapa, dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego Region Podkarpacki. Pozostali członkowie Rady Uczelni to: Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka, Jan Sawicki, prezes Zarządu Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o, prof. dr hab. inż. Marek Orkisz z Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski, kierownik Katedry Dróg i Mostów na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, prof. dr hab. inż. Wiktor Bukowski z Katedry Technologii i Materiałoznawstwa Chemicznego na Wydziale Chemicznym oraz Kamil Chohura, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz.

Do zadań Rady Uczelni należy m.in.: opiniowanie projektu strategii uczelni, opiniowanie projektu statutu, monitorowanie gospodarki finansowej uczelni (opiniowanie planu rzeczowo-finansowego, zatwierdzanie sprawozdania z wykonania planu rzeczowo-finansowego oraz zatwierdzanie sprawozdania finansowego), monitorowanie zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora po zaopiniowaniu przez Senat, opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni.

Więcej informacji pod linkiem.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!