Strona: Prezydent Rzeszowa w Katedrze Dróg i Mostów / Katedra Dróg i Mostów

Prezydent Rzeszowa w Katedrze Dróg i Mostów

2021-10-11
, red.  Katarzyna Urjasz

Współpraca w zakresie rozwoju i diagnostyki miejskiej infrastruktury drogowej oraz rozwiązywania problemów transportu publicznego była przedmiotem spotkania zespołu Katedry Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, które odbyło się 24 września br. na naszej uczelni.

Celem spotkania było omówienie możliwych płaszczyzn współpracy Katedry Dróg i Mostów z jednostkami organizacyjnymi miasta Rzeszowa w ramach rozwoju, diagnostyki i rozwiązywania problemów miejskiej infrastruktury drogowej oraz transportu publicznego. Kierownik Katedry Dróg i Mostów PRz prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski wraz z zespołem zaprezentował możliwości badawcze Katedry, które mogłyby być stosowane w planowaniu transportu publicznego oraz przygotowywaniu miejskich inwestycji infrastrukturalnych.

Przebieg spotkania

Oprócz potencjału badawczego Katedry Dróg i Mostów władzom miasta przedstawiono wybrane prace projektowe i badawcze zrealizowane przez pracowników i studentów PRz, których tematyka dotyczyła problemów miasta Rzeszowa. W spotkaniu wzięli udział także dyrektorzy Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskiego Zarządu Dróg oraz Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa. Ze strony władz Politechniki Rzeszowskiej w spotkaniu wziął udział rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai. Spotkanie pozwoliło na wstępne nakreślenie „mapy drogowej” współpracy Politechniki Rzeszowskiej i Urzędu Miasta Rzeszowa na rzecz rozwoju infrastruktury transportowej Rzeszowa.