Strona: Inżynier na rowerze – edycja zagraniczna / Katedra Dróg i Mostów

Inżynier na rowerze – edycja zagraniczna

2026-06-12

W wyjeździe wzięło udział 15 członków Koła Naukowego Drogowców oraz Koła Naukowego Mostowców zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie infrastruktury transportowej. Uczestnikami byli studenci kierunków Budownictwo (studia inżynierskie i magisterskie) oraz Transport.
 
 Celem wizyty było zapoznanie się ze skandynawską szkołą projektowania geometrycznego infrastruktury rowerowej, organizacji ruchu oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie infrastruktury mostowej i transportowej. Kopenhaga, jest uznawana za jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast na świecie, stanowiła doskonałe miejsce do obserwacji dobrych praktyk w planowaniu i realizacji zrównoważonego transportu.
 
 Wyjazd był okazją do zdobycia cennych doświadczeń oraz konfrontacji wiedzy akademickiej z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie!
 
 Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów, bez których realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa:

Prorektora ds. Studenckich i Umiędzynarodowienia Politechniki Rzeszowskiej,

Fundacja Politechniki Rzeszowskiej,

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Rzeszowie, 

AERO-PRZ Sp. z o.o.,

Dziękujemy za wsparcie i zaufanie, które umożliwiły studentom zdobycie cennej wiedzy i inspiracji podczas wizyty w Kopenhadze.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.